Виховна година "За життя без сміття"
У природі немає ніякого сміття. Усе, що створила природа, є початком чогось нового. Але ми , люди, у процесі життєдіяльності створюємо сміття, яке не знаємо куди подіти. Стає дедалі менше і менше місць, де його можна розмістити, оскільки люди не хотіли б жити поруч з сміттєзвалищами. Чим більше місто (село) – тим більше звалище.
В Україні під цілими горами сміття вмирає Земля. На якій можна було б вирощувати хліб та сади, а підземні води забруднюються настільки, що жителі сіл черпають зі своїх колодязів не воду, а рідину, часто не придатну для пиття. Люди сьогодні стурбовані тим, що небезпечні речовини зі сміттєзвалища можуть потрапляти до грунтових вод, створюючи проблеми для майбутнього. Окрім звалищ офіційних, за які відповідають певні служби, існують так звані стихійні. Неодноразово ми бачимо їх за містом (селом) і навіть у самому місті (селі), у дворах чи лісопаркових зонах. За них часто взагалі ніхто не відповідає, і мішанина з різноманітних видів сміття розкладається (чи не розкладається) просто неба, отруюючи повітря, воду й землю. Все це змушує нас змінити наше ставлення до відходів. Так далі тривати не може. Багато людей не знають, яка частина того, що вони використовують, стає відходами. Люди повинні розумно розпоряджатися тим, що приносять в свій дім. Розумне використання ресурсів має увійти у повсякденну звичку. Це досить складно, але такий спосіб життя змусить стати нашою метою, якщо ми хочемо створити суспільство стійкого розвитку. Щоб змінити свої звички, щодо сміття, можна діяти за таким планом.
Наша школа взяла за орієнтир гасло: «Ми за чистоту у всьому світі»
19 лютого Попфалуші О.А. , класний керівник 6-а класу, провела виховну годину «За життя без сміття» під час якої розповіла учням про тверді побутові відходи, проблеми їх утилізації, вплив сміття на здоров'я планети і людини, вторинну переробку сміття, її економічне значення. Олеся Андріївна розширила знання учнів про шляхи розв'язання проблеми побутових відходів вчила здійснювати пошук інформації у різноманітних джерелах та самостійно приймати рішення, пропагувала навички здорового способу життя. Учні висловлювали свої думки, пропонували власні сценарії виходу з ситуації , що склалася. Говорили про дбайливе ставлення до довкілля, свого здоров'я і здоров'я планети. Шестикласники представили свої роботи, які були виготовлені з побутових відходів.
На уроці були присутні класні керівники 4-б класу Лях Ярина Олександрівна.3-го - Палаташ Тетяна Петрівна,5-го – Лях Оксана Іванівна,6-б - Пилипко Марія Іванівна,8-го класу Шпортень Надія Іванівна, 9-го –Урста Надія Іванівна, а також заступник директора з НВР Лях Ганна Петрівна та директор школи Хандра Ольга Юіївна, яка похвалила учнів за представлені роботи ,їхню зібраність та організацію.