Дата: 24 жовтня 2017 о 13:19, Оновлено 4 лютого 2022 о 09:40

Система виховної роботи ГІМНАЗІЇ

Виховання учнів в сучасній школі здійснюється в контексті національної загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості,   суспільства,    держави  і нації.

Виховна робота школа базувалась на основі виконання завдань, викладених в наказі МОН від 31.10.2011 №1243 "Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів навчальних закладів України" .

Основними орієнтирами виховання учнів 1-9 класів є розвиток духовно-моральних якостей особистості, які допомагають реалізувати себе як індивідуальність, навчитися виробляти свою позицію в житті, пізнати і зрозуміти себе і оточуючих, здатність до самореалізації, самоствердження, самоорганізації.

Особлива увага приділялається формуванню патріотичних почуттів, духовної культури школярів,  милосердя, розвитку внутрішньої свободи учнів, їх здатності до об’єктивної  самооцінки і саморегуляції  поведінки, до морального самовдосконалення,   формуванню навичок самоврядування,  соціальної активності і соціальної відповідальності у процесі громадської діяльності школярів.

Процес становлення незалежної демократичної України з її прагненням стати повноправним членом європейської спільноти передбачає всебічне утвердження в суспільному та індивідуальному бутті цивілізованого життя на основі загальнолюдських цінностей та духовних, моральних і культурних засад життя українського народу. Тому мета сучасного освітнього процесу - не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота; інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

Орієнтири  передбачають залучення учнів до різних форм творчої та суспільно корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, рекреаційної, екологічної, що організовуються у години дозвілля, тобто у позакласний час.

Основні орієнтири виховання розраховані на весь період виховної діяльності з учнями окремого класу з урахуванням їх вікових, індивідуальних та психолого-педагогічних особливостей (для роботи з учнями 1-4, 5-9 класів).

Змістове наповнення основних орієнтирів виховання передбачає формування цінностей і ставлень особистості до себе і людей, суспільства і держави, природи і здоров'я, праці та мистецтва.

Для кожної вікової категорії дітей прийнятними є використання індивідуальних (консультації), групових (тренінги, дискусії, дебати, ділові та рольові ігри), колективних (проекти) форм діяльності.

В 2021-2022 н.р. вся виховна робота школи буде спрямована на реалізацію заходів Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді (наказ МОН від 16. 06. 2015 р.  № 641), де вказано про потребу "формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей". На відміну від попередніх років сьогодні, в часи воєнної загрози, військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту Вітчизни, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України як особливому виді державної служби, стає приорітетним. Його зміст визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.