Кардинальні зміни в суспільстві, розвиток науки і техніки, зростання інформатизації потребують змін в освітній галузі. Сьогодення вимагає від школярів не тільки певної суми знань, умінь і навичок, а, що важливіше, вміння самостійно здобувати й використовувати на практиці нові знання, вміння співпрацювати, спілкуватися, адаптуватися до нових обставин, знаходити шляхи вирішення життєвих проблем.
Цих принципів дотримуються і вчителі Луківської ЗОШ І-ІІ ст.
Науково - методична проблема школи:
« Збереження наступності і послідовності між усіма ланками навчально – виховного процесу, як засіб реалізації особистісно – зорієнтованого навчання та впровадження інноваційних технологій »
В школі активно діють і тісно співпрацюють 4 методоб'єднання:
- методоб’єднання вчителів початкових класів працює над проблемою: «Впровадження в навчально-виховний процес інноваційних методів з використанням ІКТ з метою реалізації творчого потенціалу учнів та вчителів»
Педагогічне кредо:
«Вимогливість до учнів у поєднанні з повагою до їхньої особистості»
«Мелодія починається з першої ноти, саме вона визначає її характер.
Початкова школа – своєрідна
перша нота шкільного життя.
Що може бути дорожче, ніж дитя,
якого любиш ти до забуття?
Але піднять його на власні ноги –
для цього треба все життя»
- методобʼєднання вчителів природничо-математичного циклу, керівник Лях Оксана Іванівна. «Впровадження ІКТ, спрямованих на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання учнів на уроках природничо-математичного циклу»
- методобʼєднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу працює над проблемою «Розвиток в учнів інтересу до суспільно-гуманітарних дисциплін через проблемно-пошукові методи та через впровадження інноваційних технологій»
- методичне об’єднання класних керівників з питань «Розвиток духовності та доброчинності, пропаганда національних і загальнолюдських моральних цінностей зорієнтованих на особистість дитини, задоволення її потреб та інтересів» - керівник Хандра Ольга Юріївна.
Основною метою роботи є максимальний розвиток компетентності щодо самоосвіти, самовдосконалення й виховання учнів, відчуття постійної потреби до цього.
Головним завданням методоб'єднань є залучення учнів до вивчення та використання новітніх комп'ютерних технологій, а також впровадження ІКТ на уроках.