Тиждень Безпечного Інтернет
У наш час особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше потрібне володіння швидкими й точними даними про предмет діяльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і зловісною павутиною, яка губить людей.
8 лютого оголошено Міжнародним Днем безпечного Інтернету, який проходив під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Протягом тижня у нашій гімназії відбулася акція «Безпека дітей в Інтернеті». Відповідно до затвердженого плану заходів щодо посиленого використання глобальної мережі в освітніх цілях з 07 по 14 лютого у школі проводився Тиждень Безпечного Інтернету.
На початку тижня діти та підлітки отримати можливість ознайомитися із основними правилами Інтернет-безпеки та Інтернет-етики, із цікавими фактами щодо використання мережі, розміщеними в інформаційному куточку «Ми – за безпечний Інтернет». Для постійного користування створено «кейс» корисних Інтернет-посилань для вчителів, учнів та їхніх батьків.
День безпечного Інтернету в Україні класні колективи відзначили шляхом проведення години спілкування на тему «Інтернет очима дітей», випуском інформаційних стіннівок, постерів, буклетів, коллажей «Мережева етика», “Безпека дітей в інтернеті”, “Мережа як стиль життя”. 9 лютого учителями інформатики було проведено урок-практикум “Зворотній бік Інтернету”. Крім того, цей день запам’ятався школярам як Єдиний день інформування, протягом якого кожному бажаючому учитель інформатики надавав консультації стосовно правил розумного спілкування у віртуальному середовищі. Для школярів було організовано відео лекторій «Ігроманія» під час якого відбувся перегляд та обговорення відеороликів «Приклеєний», «Ти також заблукав у цьому світі?», «Настуня і комп’ютер», «Жахливий тиждень Петрика». Аналізуючи переглянуті відео фрагменти, учні знайомилися з основними видами реальних небезпек віртуального світу, які на сьогоднішній день визнано проблемами людства, – це Інтернет-залежність, фішинг як вид шахрайства, соціальні мережі як засіб впливу на політичне та соціальне життя людей, використання інформації агресивного змісту, негативний вплив на психіку та здоров’я дитини.
В учнівських колективах протягом тижня проводилися ігрові заняття з використанням різних інтерактивних форм. Так в 3 класів класним керівником Горзов Л.В., було проведено урок "Моя суперсила - безпека в Інтернеті", за матеріалами Інформаційно-освітньої компанії #stop_sexтинг. Мета уроку: сформувати у дітей навички безпечної поведінки в Інтернеті. Учні 4-Б класу під супроводом класного керівника Густі І.І., зі своїх гаджетів отримали QR-коди, за якими їх чекала країна "Інтернет". Там вони переглянули мультфільм, а потім відповідали на запитання та виконували завдання. Також діти отримали буклети та створювали на комп'ютерах плакати "Безпечний інтернет".
Практичним психологом гімназії, Попфалуші О.А., проведено цикл занять-тренінгів з учнями 7-9-х класів за просвітницькою програмою «Як стати медіаграмотними». Їх мета – розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість, критичне мислення, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів.
З учнями 9 класу відбувся спільний перегляд та обговорення художнього фільму «Чат».
Для батьків школярів було організовано ряд лекцій та порад на тему «Як захистити дітей в Інтернеті?».
Підсумком тижня Безпечного Інтернету в школі став конкурс малюнків та творів-есе. Учасники конкурсу, які отримали завдання показати власне бачення проблем, пов’язаних із використанням Інтернету, підійшли до його виконання творчо і креативно.
Директор гімназії наголосила на важливості дотримання правил Інтернет -безпеки та Інтернет- етики та подякувала всім учасникам заходів присвячених Дню Безпечного Інтернету.