Про створення класів з інклюзивною формою навчання та організацію в них навчально-виховного процесу у 2023-2024 н.р.

Date: 25 вересня 2023 о 12:51

Луківська гімназія

НАКАЗ

01.09.2023 р.                                                                                                    № 47-о

Про створення класів з

інклюзивною формою навчання

та організацію в них навчально-виховного

процесу у 2023-2024 н.р.

На підставі Закону України «Про освіту»,  наказу МОН України  від  12.06.2018 року № 627 «Про затвердження типової освітньої програми спеціальних закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня для дітей з особливими освітніми потребами»,   наказу МОН України  від  26.07.2018 року № 814 «Про затвердження типової освітньої програми початкової освіти  спеціальних закладів загальної середньої освіти  для дітей з особливими освітніми потребами» наказу МОН України від 08.06.2018 р. № 609 «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти», Наказ МОН України від 23.04.2018 року № 414 «Про затвердження Типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах та спеціальних класах закладів загальної середньої освіти»,  висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини та з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство,

НАКАЗУЮ:

1. Створити у 2023–2024 навчальному році класи з інклюзивною формою навчання:
  • 3-а клас (Пилипенко Іван)
  • 3-б клас  (Симканич Михайло);
  • 6–а клас (Симканич Василина);
  • 7 клас  (Вакар Анастасія)

1. Призначити асистентами вчителів:

Для Пилипенка Івана – учня 3-а класу:

• Сенинець Антоніну Михайлівну (0,5 ст.);
  • Палаташ Тетяну Василівну  (0,% ст.)

Для Симканича Михайла– учня 3-б класу:

• Бурдюх Тетяну Богданівну;

для Симканич Василини – учениці 6 - а класу:

- Мадуду Ганну Валентинівну;

Для Вакар Анастасії – учениці 7 класу:

- Зейкан Любов Михайлівну;

- Лях Марію Андріївну

3. Асистентам учителів Сенинець Антоніні Михайлівні, Бурдюх Тетяні Богданівні, Палаташ Тетяні Василівні, Мадуді Ганні Валентинівні, Лях Марії Андріївні та Зейкан Любові Михайлівні забезпечити:

3.1. виконання посадових обов’язків асистента вчителя;

3.2. соціальний супровід дітей з особливими освітніми потребами;

3.3. до 13.09.2023 р. спільно з учителями -предметниками  (відповідного інклюзивного класу), батьками дітей з особливими освітніми потребами, практичним психологом, та заступником директора з навчально-виховної роботи здійснювати розробку індивідуальної програми розвитку (за потреби індивідуального навчального плану) та його виконання протягом навчального року.

4. Покласти відповідальність за збереження здоров’я учнів з ООП інклюзивних класів на асистентів учителів: Сенинець Антоніну Михайлівну, Бурдюх Тетяну Богданівну, Палаташ Тетяну Василівну, Мадуда Ганну Валентинівну, Лях Марію Андріївну та Зейкан Любов Михайлівну, класних керівників (Ісак Тамару Дмитрівну – 3-а клас, Скальник Тетяну Іванівну – 3-б клас, Мадуду Ганну Валентинівну 6-б  клас, Симканич Оксану Михайлівну- 7 клас) та вчителів - предметників які викладають предмети в інклюзивних класах.

5. Вчителям-предметникам забезпечити особистісно зорієнтований підхід до організації навчально-виховного процесу, враховуючи особливі освітні потреби учнів.

6. Здійснювати оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими потребами згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів та обсягом матеріалу, визначеним індивідуальною навчальною програмою.

7. Залучати дитину з особливими освітніми потребами до позакласних та позашкільних заходів з урахуванням її інтересів, нахилів, здібностей, побажань, індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та стану здоров’я.

8. Практичному психологу Симканич Антоніні Михайлівні:

8.1. надавати систематичну консультативну допомогу  учителям-предметникам, які викладають у класах з інклюзивною формою навчання, у створенні сприятливих умов адаптації учнів з ООП, психологічно комфортного перебування в учнівських колективах;

8.2. вивчити стан адаптації учнів з ООП класів з інклюзивною формою навчання;

10.3. здійснювати психолого-педагогічний супровід:

– дітей, які мають особливості психофізичного розвитку, проводити індивідуальну роботу, сприяти успішній адаптації до навчання та перебування в учнівських колективах;

– родин, у яких виховуються діти з ООП, проводити індивідуальні консультації для батьків, тренінги.

9. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Лях Ганні Петрівні:

9.1. взяти під контроль:

– організацію навчання учнів з особливими освітніми потребами у класах з інклюзивною формою навчання;

– проведення корекційно-розвиткових занять відповідними вчителями;

– здійснення аналізу результативності навчально-виховного процесу в класах з інклюзивною формою навчання та рівня навчальних досягнень учнів з ООП.

10. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор гімназії:                      О.Ю. Хандра